Jak spalić tkankę tłuszczową z brzucha

Jak spalić tkankę tłuszczową z brzucha?

Problemem wielu osób, zarówno pań jak i panów jest otyłość brzuszna. Wraz z wiekiem nasza przemiana materii zwalnia i zwiększa się tempo odkładania tkanki tłuszczowej, która najczęściej usytuowana jest właśnie w okolicach brzucha. Powoduje to zmianę sylwetki na okrągłą i przysparza wielu kłopotów tym, którzy chcą zadbać o dobry wygląd. Otyłość brzuszną można leczyć i w większości przypadków wystarczy odpowiednia dieta i ćwiczenia, aby poprawić wizerunek własnego ciała. Tak więc, jak spalić tkankę tłuszczową z brzucha?

 

Przyczyny powstawania otyłości brzusznej

Zanim zaczniemy cokolwiek robić, aby pozbyć się tłuszczu na brzuchu, powinniśmy określić przyczyny, które sprzyjają osadzaniu tłuszczu w tej okolicy. A mogą to być między innymi:

  •  płeć oraz hormony
  •  wiek
  •  zła dieta
  •  brak ruchu
  •  choroby

Najbardziej powszechne są oczywiście przyczyny, związane z trybem życia, czyli wspomniany wyżej brak ruchu oraz zła dieta. Posiłki przygotowywane na szybko, jedzenie w barach szybkiej obsługi oraz podjadanie słodyczy, powiązane z brakiem aktywności fizycznej – wszystko to sprzyja powstawaniu otyłości, na którą cierpi coraz więcej osób w Polsce. Jeżeli zauważyliśmy u siebie nagromadzenie tłuszczu w okolicy brzucha, powinniśmy zacząć działać jak najszybciej. O ile w przypadkach, które wymagają interwencji medycznej, należy zgłosić się do lekarza, to, gdy okaże się, że otyłość spowodowana jest tym, jak żyjemy, możemy sami spróbować sobie z nią poradzić, poprzez diametralną zmianę trybu życia.

Jak spalić tkankę tłuszczową z brzucha – Dieta 

Chcąc pozbyć się tłuszczyku z brzuszka, najlepszą opcją będzie obniżenie ilości spożywanych kalorii. Oczywiście mniejsza ilość jedzenia to nie wszystko, ważne jest również, aby odpowiednio zbilansować dostarczane organizmowi wartości odżywcze.

Istnieją dwie główne zasady, dotyczące większości diet odchudzający, które opierają się na ograniczeniu cukrów prostych oraz tłuszczy trans.

Są to składniki, które najbardziej szkodzą naszej sylwetce, często powodują również szereg niebezpiecznych chorób, stanowią też zagrożenie dla osób, cierpiących na miażdżycę, cukrzycę czy choroby serca. Jeżeli myślimy o tym, aby zrzucić nieco tkanki tłuszczowej z brzucha, najlepszym sposobem żywienia będzie dieta niskowęglowodanowa, oparta na białkach oraz zdrowych tłuszczach.

Codzienne potrawy powinny opierać się na chudym mięsie i twarogach, pieczywie pełnoziarnistym, brązowym ryżu oraz makaronie razowym. Warto postawić również na ryby. Nie wolno zapominać o witaminach, zawartych w owocach i warzywach, jednak i w tym przypadku warto zrezygnować z tych, które zawierają zbyt dużą ilość cukrów prostych. Preferowane są cytrusy, jabłka, arbuzy i kiwi. Wśród warzyw prym powinny wieść te, które zawierają największe ilości błonnika, czyli brokuły, kalafior, marchewki lub szpinak.

jak spalić tkankę tłuszczową z brzucha

Przygotowując dietę dla osób z otyłością brzuszną, dietetycy zalecają wybieranie produktów bezglutenowych o niskim indeksie glikemicznym. Odradzają natomiast większość produktów nabiałowych. Jeżeli chodzi o tłuszcze, to tylko te, które zawierają jak najwięcej zdrowych wiązań, czyli nierafinowany olej kokosowy, oliwa z oliwek lub olej lniany.

Odpowiednio dobrana dieta może być sporą pomocą, jednak bardziej ambitne osoby, które marzą nie tylko o zrzuceniu kilku kilogramów, ale również wymodelowaniu sylwetki oraz szybszych efektach, powinny pamiętać także o aktywności fizycznej.

Jak spalić tkankę tłuszczową z brzucha – Ćwiczenia

Na zgubienie tłuszczu, nieważne z jakiej okolicy ciała, najlepszym sposobem jest trening kondycyjny. W przypadku otyłości odradzalibyśmy zabieranie się od razu do biegania, ponieważ większa masa ciała znacznie obciąża stawy i może prowadzić do ich zniszczenia. Najlepiej rozpocząć aktywność od wizyt na siłowni (rowerek, orbitrek) lub treningu aerobicznego, zawierającego przydatne ćwiczenia cardio. Po jakimś czasie warto wprowadzić do rytmu ćwiczeń również bieganie.

Jak spalić tkankę tłuszczową z brzucha

Przed rozpoczęciem ćwiczeń, osoby z nadwaga powinny skontaktować się z trenerem personalnym, który stopniowo dobierze dla nich odpowiedni zestaw ćwiczeń.

Otyłość brzuszna to problem wielu osób, nie musi być jednak diagnozą na całe życie. Dopóki nie jest związana z żadnym innym schorzeniem, możemy z nią walczyć sami, musimy jednak pamiętać, aby nie lekceważyć problemu, ponieważ otyłość brzuszna bywa przyczyną wielu poważnych chorób.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook78
Facebook
Google+35
http://mniejwpasie.pl/jak-spalic-tkanke-tluszczowa-z-brzucha
Twitter20